Historia w balkonie zaklęta

Główną ideą cyklu wydarzeń „Kadr na balkon”, jest skłonienie młodych mieszkańców Wrocławia do przyjrzenia się balkonom w naszym mieście i uwiecznienia w kadrze tych najbardziej intrygujących. Z mozaiki zdjęć stworzymy album, który pokaże Wrocław z perspektywy jego balkonów.

Dlaczego balkony?

Chcemy aby młodzi mieszkańcy miasta zatrzymali się na chwilę w otaczającej ich urbanistycznej rzeczywistości i fotografując napotkane balkony przyjrzeli się bliżej miastu, jego estetyce oraz historii. Zatrzymując balkony w kadrze aparatów i smartfonów młodzi mieszkańcy Wrocławia stworzą szlak wrocławskich balkonów oraz autorski rys tożsamości miasta.

Jak?

  • Konkurs fotograficzny, którego tematem przewodnim będą wrocławskie balkony
    wrzesień 2016
  • Album fotograficzny oraz mapa turystyczna zawierające wybrane zdjęcia i historie wrocławskich balkonów oraz ich mieszkańców – październik 2016
  • Wystawa zdjęć nagrodzonych w konkursie połączona z otwartym warsztatem na temat prostych i ekologicznych sposobów kreowania przestrzeni balkonowych pod względem funkcjonalnym i estetycznym prowadzonym przez architekta- listopad 2016

Cykl wydarzeń “Kadr na Balkon” jest realizowany w ramach projektu „Historia w balkonie zaklęta”, dofinansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

LOGODolny Śląsk - logotyp, kolor (jpg-zip)

cropped-Logo_kolor5.jpg